NASZE PRZEDSZKOLE
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Przedszkole Nr 3 w Raszynie

Przedszkole Nr 3 w Raszynie powstało z marzeń o miejscu, w którym poprzez aktywność ruchową, sport i wychowanie rozwijane będą w najmłodszym pokoleniu takie wartości jak szczęście, wzajemny szacunek i zaufanie.

Przedszkole powinno być drugim domem dziecka. Tutaj powinno czuć się kochane, akceptowane i szczęśliwe.

Przyświecać zatem będzie nam jeden cel - dobro dziecka.

Przedszkole Nr 3 mieści się w Raszynie, w nowowybudowanym budynku przy ul. Poniatowskiego 18.

Budynek przedszkola został zaprojektowany i wykonany zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie budownictwa, dlatego zapewnia dzieciom i rodzicom bezpieczeństwo i komfort.

Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, klimatyzację oraz monitoring.

To, co wyróżnia nasze Przedszkole, to wspaniała lokalizacja w sercu Raszyna i nowoczesny plac zabaw. Od września nasze Przedszkolaki korzystają z ośmiu nowocześnie wyposażonych sal dydaktycznych, z profesjonalnie wyposażonej sali gimnastycznej, sali plastycznej oraz sali widowiskowej.

Przedszkole posiada własne, nowocześnie wyposażone zaplecze kuchenne, dzięki czemu mają Państwo pewność, że dzieci będą miały zapewnione zdrowe wyżywienie, spełniające wymogi rozporządzenia Ministra Zdrowia w tej sprawie.

W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój dzieci z uwzględnieniem sportowego profilu przedszkola posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, przygotowaną zarówno pod względem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Nasz personel tworzą specjaliści w pracy z dziećmi, entuzjaści zdrowego trybu życia, lubiący ruch, uprawiający sporty i potrafiący dzielić się swoimi pasjami z najmłodszymi.

Naszym założeniem jest zaplanowanie codziennych zajęć w taki sposób, aby umożliwić wszystkim dzieciom rozwijanie i usprawnianie zdolności motoryki dużej i motoryki małej, zgodnie z możliwościami psychoruchowymi.

Równomierny nacisk na rozwój fizyczny i manualny u dzieci w wieku przedszkolnym sprzyja w późniejszym okresie między innymi przyswajaniu umiejętności potrzebnych do osiągnięcia gotowości szkolnej.