KĄCIK SPECJALISTY

Agresja u dziecka zawsze niepokoi.
Co zrobić gdy nasze dziecko jest agresywne i bije ciebie albo dziecko w przedszkolu?
Jak radzić sobie z upartym i złośliwym dzieckiem?
Agresywny dwulatek, trzylatek, sześciolatek - jak postępować z agresywnym dzieckiem?

AGRESJA U DZIECKA I JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ - plik do pobrania
GDZIE SZUKAĆ POMOCY - plik do pobrania

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY CZ. 1

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY CZ. 1 - plik do pobrania

GOTOWOŚĆ SZKOLNA - informacja dla rodziców dzieci 5-, 6-letnich ... i nie tylko.

GOTOWOŚĆ SZKOLNA - plik do pobrania

Jak zapobiegać powstawaniu zazdrości. Jak pomóc dzieciom radzić sobie z tym uczuciem.

Jak zapobiegać powstawaniu zazdrości.

Drogi Rodzicu! Czas na kolejną, ostatnią już część artykułu na temat „Jesteś zły”, „Co za niedobre dziecko” – o różnicy między nazywaniem dziecka a nazywaniem jego zachowania.

3 - „Jesteś zły”, „Co za niedobre dziecko” – o różnicy między nazywaniem dziecka a nazywaniem jego zachowania

Drogi Rodzicu! Czas na kolejną część artykułu na temat „Jesteś zły”, „Co za niedobre dziecko” – o różnicy między nazywaniem dziecka a nazywaniem jego zachowania.

2 - „Jesteś zły”, „Co za niedobre dziecko” – o różnicy między nazywaniem dziecka a nazywaniem jego zachowania

Drogi Rodzicu! Rozpoczynamy cykl artykułów dot. wychowania i rozwoju Twojego dziecka.
W tym miesiącu pierwsza część na temat różnic między nazywaniem dziecka a nazywaniem jego zachowania.

1 - „Jesteś zły”, „Co za niedobre dziecko” – o różnicy między nazywaniem dziecka a nazywaniem jego zachowania

Drodzy Rodzice,
prawidłowo ukształtowana mowa pozwala Waszym dzieciom na sprawne komunikowanie się z dorosłymi i rówieśnikami, jest konieczna do zdobywania przez nie wiedzy i nowych umiejętności, a także do wyrażania uczuć i emocji.
Poniżej znajdziecie ważne informacje o etapach rozwoju mowy dziecka oraz wskazówki co robić, aby ten rozwój skutecznie wspierać.

10 rad - jak rozwijać mowę dziecka
Rozwój mowy dziecka